Rate this item
  • 5.00 / 5 5
(1 vote)

Якщо у вас є компанія і в ній працюють люди, рано чи пізно ця тема вас торкнеться. Згідно зі статистикою, майже 50% життя людина проводить на роботі. Цей час має витрачено з користю і для керівника і для співробітника. Тому пропонуємо поговорити про те, що таке тимбилдинг?

Цей метод вирішує чимало завдань. Наприклад, ви може підвищити ефективність підприємства. Налагодити стосунки всередині колективу. Гармонізувати взаємодію різних відділів. І просто створити сприятливу атмосферу.

Сьогодні подібні ігри на згуртування стають все більш популярними. На практиці доведено, що вони ефективні і впливають на продуктивність. Ті компанії, які організовують подібні івенти мають більш здоровий мікроклімат. «Плинність» в таких організаціях теж значно менше.

1. Місія здійсненна: зрозуміти, що таке тімбілдінг?

За своєю суттю тимбилдинг - це те ж командоутворення. Так часто називають ряд дій, спрямований на підняття рівня ефективності команди. Походить ця практика, звичайно ж, з командних видів спорту. Погодьтеся, якщо гравці на полі будуть працювати не злагоджено, нічого путнього з цього не вийде. І перемоги їм не бачити. Так і в бізнесі.

Сьогодні ігри на об'єднання є одним з популярних видів корпоративного менеджменту. Вони дозволяють більш успішно управляти персоналом. Команди створюються з фахівців різних відділів. При цьому важливо, щоб у кожної з груп були рівні сили: не тільки однакову кількість людей, але і чоловіків-жінок, екстравертів-інтраверт, креативників-виконавців.

Основний критерій оцінки такого заходу - наскільки відчутний ефект після. Агентство може зробити вам просто мега креативний івент. При цьому результату не буде. Значить, це був погано тимбилдинг, хоч, може, і дуже веселий.

2. Чим тимбилдинг відрізняється від корпоративного дозвілля?

Біг в мішках і аквааеробіка - скажіть, круто? Так, круто і весело. Однак, це не зовсім тимбилдинг.

Важливо розрізняти поняття: тимбилдинг, тім спірит і тім фан. На наших широтах прижилося саме перша назва. І так називають всі види корпоративних ігор. Але є суттєва відмінність:

  • Тимбилдинг - це більш серйозна робота над корпоративними зв'язками і відносинами.
  • Тім спірит спрямований на формування єдності, постановки загальних цілей і мотивацій.
  • Все те, що роблять співробітника разом: ходять в театр, грають в приставку або стрибають в тих же самих мішках, називається тімфан.

Всі ці види активності необхідні, однак, вони спрямовані на різні сфери життєдіяльності компанії. Корпоративні заходи здатні істотно вплинути на внутрішнє і зовнішнє становище підприємства.

У ВАС Є ПИТАННЯ ?! ХОЧЕТЕ, ми вам передзвонимо?

Заповніть форму зворотного зв'язку і наші оператори обов'язково з Вами зв'яжуться протягом 10-15 хвилин!

3. Чи всім організаціям це потрібно?

Так, якщо в вашому колективі більше 5-10 чоловік. І він не перебуває тільки з близьких товаришів. Спробуємо розібратися, чому. Для цього, визначимо мети і завдання тімбілдінга.

3.1 Мотивація

Одне з основних завдань, що покладаються на цю корпоративну форму діяльності - мотивація. Працюючи разом над завданням, люди знаходять нові джерела натхнення. Вони стають більш продуктивними. Відкривають нові особисті можливості для зростання, працюючи в команді.

3.2 Довіра і взаєморозуміння

Виконуючи завдання, співробітники довіряють один одному. У команді у кожного з них є своя задача, за реалізацію якої він відповідає. Решті нічого не залишається, окрім як довіриться. Але разом з тим, у разі виникнення проблем, всі члени організації приходять один одному на допомогу. Від цього залежить кінцевий результат гри. Погодьтеся, було б непогано, якби саме так було збудовано менеджмент компанії?

3.3 Здорова конкуренція

Прагнення бути кращим в колективі - це чудово. Але якщо прагнення до першості превалює над вигодою організації, це може мати негативні наслідки. Тимбилдинг допомагає налагодити співпрацю без агресивної конкуренції.

3.4 Корпоративний дух

Невисока текучка і висока продуктивність часто результат зовсім матеріальних заохочень. Працівники прив'язані до компанії, вони відчувають себе її частиною, а серед колег панує тепла дружня атмосфера. При такому розкладі зарплата відходить на другий план. Підвищення заробітної плати на малозначиму суму навряд чи зможе «переманити» такого працівника до конкурентів.

3.5 Підвищення авторитету керівника

це мета і завдання тімбілдінга не сама очевидна. Але, варто зазначити, що директор, який турбується про своїх працівників, отримує набагато більше підтримки в колективі. Такі співробітники легше переносять кризи і готові працювати сверхнорми. Прихильники системи управління здатні підтримувати його рішення в більш неоднозначних ситуаціях.

У ВАС Є ПИТАННЯ ?! ХОЧЕТЕ, ми вам передзвонимо?

Заповніть форму зворотного зв'язку і наші оператори обов'язково з Вами зв'яжуться протягом 10-15 хвилин!

4. Де краще організувати?

 Ви вже задумалися про те, що вашій компанії це необхідно. Наступне питання - яке вибрати місце для проведення заходу?

Тут, насправді, немає ніяких обмежень. Ви можете провести командообразовивающіе гри в офісі, на території центру відпочинку або парку розваг. Місце організації легко може стати спортивний майданчик неподалік. Якщо ви плануєте довгостроковий тимбилдинг - на цілий день або навіть пару годин - можна вибрати заміський комплекс неподалік.

До того ж, часто все впирається в бюджети. Але не завжди дорого, значить «добре». Існують фахівці і компанії, які у вас в офісі за мінімум коштів зроблять більше, ніж інші за сотні тисяч.

5. Про видах тімбілдінга

До найпопулярніших відносять:

  • спортивний
  • Історичні рольові ігри
  • психологічний
  • Мистецький захід

Особливо часто в наш час вдаються до активного тімбілдінгу. Тут може бути безліч варіантів розвитку сценарію. Можна розгулятися з варіантами гри, квестів та естафет. До того ж, в цьому випадку поєднуємо приємне з корисним: силові навантаження і відпочинок і роботу на командним духом усередині організації.

Ігри для інтелекту, загадки і логічні кейси - активності мистецького заходу. В ході мозкової активної діяльності всі працівники залучаються до гри. Вони налагоджують взаємодію і допомагають один одному.

Релакс-варіант - проведення творчих майстер-класів.

психологічні тімбілдинги припускають деякі активності і комунікації, які виявляють лідерів колективу. Вони вчать взаємодіяти колег з один одним з максимальною користю.

У ВАС Є ПИТАННЯ ?! ХОЧЕТЕ, ми вам передзвонимо?

Заповніть форму зворотного зв'язку і наші оператори обов'язково з Вами зв'яжуться протягом 10-15 хвилин!

6. Чи є універсальний метод?

В мережі ви зможете знайти пару сценаріїв. Найпопулярніші методики давно гуляють Інтернетом. Але тільки ви розумієте навіщо вам це потрібно. Які завдання перед вами стоять? Наскільки швидко потрібен результат? Наскільки явним він повинен бути?

Всі ці параметри впливають на унікальність підбору ідеї для тімбілдінга. Не можна знайти універсальне рішення до всіх завдань. професійні тімбілдери, Перебуваючи просто в одному приміщення з співробітниками, можуть згенерувати 2, як мінімум, варіанти. І для цього не обов'язкові колосальні бюджети і голлівудські декорації.

Якщо ви розумієте, що витрати на масштабний проект вам не по кишені. Зверніться з бюджетним запитом. Не варто робити захід тим, хто в цьому нічого не розуміє. Кожен повинен займатися своєю справах. Нехай ваш тимбилдинг буде менш ефектним, зате максимально результативним.

Previous Post Випускний
Next Post Що таке паперове шоу і з чим його подають?

Залишити відповідь